Üks oluline BIM-i kasutusala on teostusmudeli loomine, mis kujutab digitaalselt hoone tegelikku olemust. Mudel kajastab valmis konstruktsiooni täpseid mõõtmeid, materjale ja muid detaile. Teostusmudel võimaldab arhitektidel, inseneridel ja ehitusspetsialistidel teha omavahel paremat koostööd ja jagada teavet hoone projekteerimise, ehitamise ja järelhalduse kohta.
Muidugi on algne ehitusplaan ja tegelik ehitusprotsess kaks erinevat asja ning peaaegu alati on erinevusi projekteerimisdokumentatsiooni ja tegelike valminud hoonete vahel. Ehitusoskused, tehnika, materjalid, projekti muudatused, ajas arenevad teostusvõimalused ja hoone kasutajate tegevus võivad põhjustada ehitise esialgsest projektist kõrvale kaldumise, kas ehituse ajal või mis tahes etapis hoone kasutusea jooksul. Lühidalt – projekteerimis- ja ehitusdokumendid vastavad harva (kui üldse) tegelikele tingimustele.
Teostusmudel (as-built model) aga kujutab hoonet või ruumi sellisena, nagu see tegelikult ehitati. BIM teostusmudel luuakse tavaliselt hoone ehitamisega paralleelselt või pärast selle (või konkreetse ehitusetapi) valmimist. Teostusmudelid töötatakse välja olemasoleva ehitise füüsilise mõõtmise, näiteks laserskaneeringu teel ja need sisaldavad endas hoone elukaareülest digitaalset dokumentatsiooni.
Teostusmudeli kasutamine võib hoone omanikele, projekteerijatele ja peatöövõtjatele pakkuda palju eeliseid. Näiteks võib see aidata tagada, et hoone on ehitatud vastavalt esialgsetele projekteerimisplaanidele ja annab üksikasjaliku ülevaate hoone füüsilistest omadustest. See teave võib olla kasulik tulevaste renoveerimis-, remondi- või hooldustööde puhul.
Lisaks saab teostusmudeli abil luua hoone digitaalse kaksiku, mis kujutab endast virtuaalset füüsilist hoonet. Hoone BIM mudeli alusel saab koostada erinevaid simulatsioone, nendeks võivad olla näiteks hoone energia- ja valgusanalüüs ning see, kuidas hoone reageerib kasutusmuutustele.